درباره ما
نویسندگان
آخرین مطالب
لینکستان
برچسب ها
دیگر موارد
 
سرپرست دانشگاه فرهنگیان از تبدیل وضع مدرسان این دانشگاه به هیئت علمی در آینده نزدیک خبر داد.
  
تبدیل وضع مدرسان دانشگاه فرهنگیان به هیئت علمی در آینده نزدیک    
سرپرست دانشگاه فرهنگیان از تبدیل وضع مدرسان این دانشگاه به هیئت علمی در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ محمود مهرمحمدی در اجلاس سراسری سرپرستان پردیس‌ها، مراکز آموزش عالی و مسئولان سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان با بیان این که ماموریت این دانشگاه تربیت معلم است،گفت: از آنجایی که تربیت معلم نقش مهمی در توسعه دارد باید برای اعتلای دانشگاه فرهنگیان تلاش کنیم.
وی بر تخصیص اعتبارات بیشتر برای این دانشگاه تاکید کرد و حمایت نهادها و سازمان‌های مختلف را از دانشگاه فرهنگیان خواستار شد.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان خاطر نشان کرد: دانشگاه فرهنگیان ریشه در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد و برای اجرایی شدن بخشی از اساسنامه آن، نیازمند اتخاذ تدابیر خاص هستیم.
مهرمحمدی به موضوع استقلال دانشگاه فرهنگیان اشاره و اضافه کرد: استقلال دانشگاه فرهنگیان به معنای انتزاع دانشگاه از وزارت آموزش و پرورش نیست، بلکه باید برای استفاده از ظرفیت های موجود در راستای انتظارات حاکم بر این دانشگاه؛ استقلال آن در دستور کار قرار گیرد.
وی گفت: میثاق نامه20بندی به صورت پیش نویس تدوین شده است تا از این طریق تعهدات روسای پردیس های این دانشگاه مشخص شود.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: تدوین منشور مدیریت دانشگاهی نیز در دستور کار است که در آینده ای نزدیک تصویب خواهد شد.
مهرمحمدی همچنین در حاشیه این اجلاس در پاسخ به پرسش خبرنگار واحد مرکزی خبر درخصوص این که منظور سرپرست وزارت آموزش و پرورش از جمله «این دانشگاه پارکینگ آموزش و پرورش نیست» چیست؟ گفت: سرپرست آموزش و پرورش در این خصوص هشدار داد و باید در پی جذب بهترین و با کیفیت‌ترین افراد در ستاد و پردیس‌های ‌دانشگاه فرهنگیان باشیم.
وی افزود: قرار نیست زمینه برای جذب کسانی فراهم شود که در آستانه بازنشستگی هستند و می‌خواهند ابلاغ‌شان از طریق دانشگاه فرهنگیان صادر شود.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری درخصوص این که آیا جذب در آموزش و پرورش تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان صورت می‌گیرد، گفت: باید جذب نیرو تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد و در شرایط خاص و استثنایی، به غیر از دانشگاه فرهنگیان صورت گیرد.


دانشجو معلم : farhangi
ت : پنجشنبه دوم آبان 1392
سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: باید به دانشگاه فرهنگیان به چشم مولود دوم انقلاب نگاه شود و امیدواریم در این زمینه وزارت آموزش و پرورش به توسعه دانشگاه فرهنگیان نگاه ویژه داشته و از سوی دیگر نیز وزارت علوم از این دانشگاه حمایت های لازم را بکند.به گزارش مهر، محمود مهرمحمدی در مراسم اجلاس سراسری سرپرستان پردیس‌ها، مراکز آموزش عالی و مسئولان سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان که ظهر سه شنبه برگزار شد با بیان این مطلب گفت: دانشگاه فرهنگیان با توجه به تازه تاسیس بودنش نیازمند حمایت‌ نهادها و ارگان‌های مختلف است و باید به این دانشگاه به عنوان مولود دوم انقلاب نگریسته شود.وی افزود: بحث از استقلال دانشگاه فرهنگیان به معنای انتزاع دانشگاه از وزارت آموزش و پرورش نیست، بلکه به معنای به رسمیت شناختن تمام استعداد دانشگاه برای تمشیت کردن امور دانشگاه است که باید در دستور کار قرار بگیرد. به گفته مهرمحمدی، ماموریت دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم است، از آنجایی که تربیت معلم نقش مهمی در زمینه توسعه دارد، ما باید در جهت اعتلای دانشگاه فرهنگیان تلاش کنیم.مهرمحمدی با اشاره به اهمیت ذاتی تربیت معلم و نقش آن در توسعه، تاکید کرد: وی با بیان اینکه تا کنون حمایت‌های خوبی از طرف وزارتین به دانشگاه فرهنگیان شده است، گفت: در بحث‌های مربوط به برنامه‌ها و هیات علمی شاهد حمایت و همکاری خوب وزارت علوم بوده‌ایم که امیدواریم در آینده نزدیک اتفاقات بهتری برای دانشگاه فرهنگیان رخ دهد.وی با بیان اینکه مساعدت‌هایی در زمینه جذب هیات علمی برای بومی سازی هرچه بیشتر از وزارت علوم انتظار داریم تا بتوانیم شاهد تعدیل مدرسان به هیات علمی باشیم، تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان خواهان حمایت شورای انقلاب فرهنگی است، چرا که دانشگاه فرهنگیان برای اجرای اساسنامه نیازمند بعضی تعابیر است که در حال حاضر نیز برای اجرای برخی مصوبات از شورای انقلاب فرهنگی در حال رایزنی هستیم.این مقام مسوول تصریح کرد: ما حق نداریم از نام تربیت معلم سنگر بسازیم و بدون هیچ قابلیتی انتظار حمایت داشته باشیم، تمام امکاناتی که برای دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است برای این است که بتوانیم شاهد توسعه دانشگاه باشیم.
دانشجو معلم : farhangi
ت : چهارشنبه یکم آبان 1392
 
موضوعات
دوستان
آرشیو مطالب
امكانات جانبي